Dentysta Wejherowo - Lek. Stomatolog Maria Chmiel
+48 602 616 543 ul. Nanicka 20, 84-200 Wejherowo

Rejestracja telefoniczna

602 616 543

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 15:00 - 19:00
Środa: 09:00 - 13:00
Piątek: 15:00 - 19:00

Dentysta w Wejherowie dla dzieci Bezboleśnie i bezstresowo
Sprawdzony stomatolog w Wejherowo
Gabinet stomatologiczny Wejherowo

Rejestracja telefoniczna

602 616 543

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 15:00 - 19:00
Środa: 09:00 - 13:00
Piątek: 15:00 - 19:00

Umów wizytę online u Dentysty

Maria Chmiel - ZnanyLekarz.pl Maria Chmiel - ZnanyLekarz.pl

Kontakt - dentysta

Lek. Stomatolog Maria Chmiel
84-200 Wejherowo, ul. Nanicka 20
woj. pomorskie
tel.: +48 602 616 543

Leczenie dzieci

specjalne wypełnieniaDzieci są pacjentami bardzo wrażliwymi i wymagającymi dużej cierpliwości. Kluczowe znaczenie dla małego pacjenta, rzutujące nieraz na całe życie, ma pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj nie łączę jej z żadnym zabiegiem (wizyta adaptacyjna) tylko poświęcam ją na zapoznanie się i oswojenie dziecka z gabinetem.

Zwracam też dużą uwagę na stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

Zęby mleczne są słabiej zmineralizowane (bardziej miękkie), a tym samym bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Zabiegi służące wzmocnieniu i utwardzeniu zębów mlecznych, to: lakierowanie, lakowanie, lapisowanie i leczenie.

  • Lakierowanie, to pokrycie całych powierzchni zębów specjalnym preparatem z fluorem w celu ich wzmocnienia i utwardzenia. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i dający bardzo dobre efekty. Najlepiej powtórzyć go dwa razy do roku.
  • Lakowanie stosowane jest do zębów tylnych i polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień odpowiednim preparatem zapobiegającym powstawaniu próchnicy. Zabieg ten daje trwałe zabezpieczenie przed próchnicą. Jest on krótki, bezbolesny i przyjemny dla dziecka. Lakowanie najlepiej wykonywać tuż po wyrżnięciu się zęba, kiedy nie jest on jeszcze zajęty przez próchnicę.
  • Lapisowanie stosuje się w zębach mlecznych na powierzchniach płaskich lub gdy nie ma już szans na założenie wypełnienia z uwagi na duże zniszczenie zęba. Jest to zabieg polegający na impregnacji zęba azotanem srebra. Impregnuje się tkankę próchniczą, co powoduje cofanie się zmian próchnicowych i ponowne utwardzenie miękkiej masy zęba.
  • Leczenie zębów mlecznych jest tak samo ważne, jak leczenie zębów stałych. Lecząc mleczaki nie dopuszcza się do przedwczesnej ich utraty, a tym samym zapobiega się powstawaniu wad zgryzu. Nieleczone zęby mleczne mogą stać się ogniskami zakażenia całego organizmu. Do leczenia mleczaków używane są specjalne wypełnienia w różnych kolorach – do wyboru przez dziecko.

Główne usługi stomatologiczne Lek. Stomatolog Marii Chmiel: